Trodat

Pieczątki Trodat

To  synonim  pieczątki automatycznej. Zasłużenie cieszą się dużą podularnością dzięki którym  pieczątka biurowa staje sie bardziej mobilna  i mniejsza, co nie jest bez znaczenia przy jej przenoszeniu.  Trodat to także  ekologia- jego produkty wykonane są z zachowaniem wysokich norm jakościowych  i z dbałością o środowisko naturalne. Produkty Trodat to nie tylko standardowe pieczątki automatyczne , ale również  ciekawie się prezentujące rozwiązania kieszonkowe , datowniki metalowe szkieletowe, automaty  o nietypowych kształtach. Automaty standardowe występują w szerokiej palecie kolorystycznej, cechują się odważną i zwracającą uwagę stylistyką, a przy tym doskonałą ergonomia i niezawodnością.  Automaty szkieletowe metalowe ( w tym datowniki ) cechuje duża wytrzymałość i niezawodność.  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zastosowanie pieczątek TRODAT

? przez specjalistów- w urzędach i instytucjach
? przez osoby prywatne
? przez przedsiębiorców (najszersza grupa)

Zastosowania pieczątek przez przedsiębiorców w Polsce:
Stemplowanie faktur VAT i rachunków wystawianych ręcznie, gdzie zamiast wpisywania danych odbiorcy i / lub nabywcy, zazwyczaj używa się pieczątki (szczególnie, gdy faktura wystawiana jest w terenie). Stemplowanie faktur VAT i rachunków mimo wystawiania ich przy pomocy komputera (zwiększenie wiarygodności dokumentu i przedsiębiorcy; brak
możliwości pomylenia oryginału z ksero, funkcja reklamowa). Wykorzystanie przy podpisywaniu wszelkiego rodzaju umów (umowy o wspópracy handlowej, zlecenia wykonania usług, umowy leasingowe itp.). Podawanie danych do faktury VAT w miejscu zakupu lub zamawiania towarów /usług poprzez przystemplowanie pieczątki (na stacji benzynowej, u nowego dostawcy, w firmie wystawiającej faktury ręcznie, w punkcie handlowym itp.). Wykorzystanie w urzędach (stemplowanie deklaracji, podań, oświadczeń, dokumentów dla ZUS i US), co zazwyczaj wymagane jest przez przepisy lub urzędnika bądź podnosi wiarygodność dokumentu. Wykorzystanie na poczcie (odbiór listów i przesyłek poleconych wysłanych na firmę,wstemplowanie nadawcy). Wykorzystanie w celach informacyjnych i reklamowych. Wykorzystanie w biurze do oznakowania dokumentów, co ułatwia ich identyfikację i przyspiesza pracę. Wykorzystanie do znakowania produktów i opakowań.

Technologia Multi Color Impression

Wykonanie pieczątki w technologii Multi Color Impression jest możliwe dzięki laserom firmy Trotec, która jest częścią firmy Trodat. Po stworzeniu wzoru odbicia, projekt jest przekazywany do specjalnego oprogramowania, kompatybilnego z laserem Trotec. Następnie laser wycina specjalną, nie nasączoną wkładkę MCI wg wzoru, a następnie zatuszowuje pola danego koloru specjalistycznym tuszem, dostosowując ilość tuszu do wielkości powierzchni. W następnej kolejności jest wycinana odpowiednio gumowa płytka tekstowa w celu oddzielenia kolorowych powierzchni. Promień laser dokładnie wycina specjalnie przygotowany materiał wkładki z dokładnością do 0,1 mm. Precyzyjne cięcie oddziela i zasklepia krawędzie pól o różnych kolorach.

Rodzaje pieczątek TRODAT

Najpopularniejsze pieczątki biurowe Trodat:

 • Pieczątki Trodat Professional
    ? Pieczątki Trodat Professional z płytką tekstową
    ? Pieczątki Trodat Professional z datownikiem i płytką tekstową
    ? Pieczątki Trodat Professional datowniki i numeratory
 • Pieczątki Trodat Printy
   ? TRODAT Printy z płytką tekstową
 • Datowniki  Trodat  Printy
 • Drukarenki  Trodat  Printy
 • Trodat  Mobile Printy

Trodat Printy

Pieczątka samotuszująca Trodat z zatyczką. Jest to jedna z najmniejszych i najlżejszych pieczątek. Wyposażona we wbudowane wkłady wymienne, które w łatwy sposób można wymienić za pomocą uchwytów. Posiada okienko pozycyjne, dzięki któremu dokładnie widać miejsce stemplowania oraz okienko indeksowo na wzór odbicia. Pieczątki z tej linii są ekologiczne – wyprodukowane w 65%* z materiałów odzyskanych oraz ze zmniejszoną emisją CO2 w procesie produkcji. Dostępne w 7 kolorach obudowy. * Odsetek jest największy w kolorze eko-czarnym i eko-szarym.

Datowniki  Trodat  Printy

Wszystkie pieczątki z serii Printy są produkowane z materiałów z recycligu oraz ze zmniejszoną emisją CO2. Nieuniknione skutki emisji CO2 zostały zrekompensowane przez udział firmy Trodat w rekomendowanych przez organizację WWF? projektach na rzecz ochrony środowiska

Drukarenki  Trodat  Printy

Zmiany adresu, numery telefonu to już teraz nie problem! Wykorzystaj drukarenkę Trodat Printy.

Trodat  Mobile Printy

Mobile Printy to pieczątka kieszonkowa dla mobilnych. Posiada mechanizm umożliwiający otwarcie pieczątki jedna ręką. Bardzo łatwa i czysta mechanika wymiany wkładki tuszującej.

Zalety pieczątek TRODAT

 1.  Wygodna zatyczka
  ? Nowy Printy ma bardzo wygodną zatyczkę
  ? bardzo łatwo i lekko się ją zdejmuje i zakłada.
 2. Łatwe wklejenie płytki tekstowej
  ? Produkt fabrycznie zapakowany w jednostkowym kartoniku jest od razu przygotowany do wklejenia płytki tekstowej
  ? zablokowany w odpowiedniej pozycji.
  ? Automat może stabilnie ?stać na głowie?.
  ? Część do montażu płytki tekstowej jest maksymalnie wysunięta do góry.
  ? Na obudowie wokół płytki jest zaznaczone, w którą stronę prawidłowo wkleić gumkę ? napis ?UP? czyli ?góra?. montaż płyt.
 3.  Funkcjonalny system blokady
  ? Mechanizm blokady jest umieszczony z tyłu automatu. Nie ma możliwości przypadkowego zablokowania pieczątki (co zdarza się przy blokadach bocznych!).
  ? Blokada dwustopniowa ? do montażu płytki – do wymiany wkładki ? po naciśnięciu dolnej obudowy, pieczątka sama się odblokowuje. Uwaga: nie ma konieczności blokady przy wymianie wkładki ? patrz punkt 5
 4. Okienko indeksowe
  ? Duże wgłębienie na palce zapewnia wyjątkowo łatwe zdejmowanie okienka.
  ? Solidne mocowanie okienka indeksowego ? nie ma możliwości wypadania okienka w czasie użytkowania.
  ? Symetryczna konstrukcja pieczątki ? nie można się pomylić w montażu okienka.
 5. Rewolucyjny system wymiany wkładki
  ? Nie ma możliwości ubrudzenia się przy wymianie wkładki ? dzięki specjalnym uchwytom z boku wkładki łatwo utrzymać ją w palcach.
  ? Można użyć blokady z tyłu automatu, ale nie ma konieczności jej zastosowania – wystarczy ustawić pieczątkę w odpowiedniej pozycji, czyli lekko docisnąć tak, aby można było chwycić za uchwyty wkładki.
 6. Niewiarygodnie mała i lekka
  ? Printy to jedna z najmniejszych, najlżejszych i najbardziej kompaktowych pieczątek na świecie.
 7. Okienko pozycyjne
  ? Okienko pozycyjne jest w pełni przezroczyste, nawet na krawędziach obudowy ? klient widzi dokładnie gdzie stempluje.
 8. Pierwsza pieczątka neutralna dla klimatu
  ? Składa się w 65%* z odzyskanego materiału, co pozwala na zachowanie cennych zasobów naturalnych i obniżenie emisji dwutlenku węgla o 49%*.
  ? Nieuniknione skutki emisji CO2 są zrekompensowane przez udział Trodat w rekomendowanych przez organizację WWF? projektach na rzecz ochrony środowiska. * Wersje Eco-czarny i Eco-szary. Dla innych kolorów odsetek ten jest mniejszy.
 9. PŁYTKA FRONTOWA ? INNOWACYJNA TECHNOLOGIA IMD
  ? Płytka frontowa wykonana w innowacyjnej technologii IMD stosowanej np. w smartfonach i laptopach. ? powierzchnia płytki frontowej jest odporna na ścieranie ? odciski palców i inne zabrudzenia są mniej widoczne.
  ? Funkcja ?hidden? ? napis ?Oryginał? widoczny przy oświetleniu np. latarką elektryczną ? umożliwia potwierdzenie oryginalności Printy.
  ? Technologia IMD jest opłacalna tylko dla produkcji wielkoseryjnej i wymaga dużych nakładów finansowych ? jako lider w branży firma Trodat spełnia obydwa te warunki.
 10. Możliwość nadruku
  ? Duże powierzchnie idealne pod nadruk
 11. Szeroka gama kolorów

Tusze TRODAT

Używając wkładek wymiennych do pieczątek Trodat możecie być pewni, że odbicia będą zawsze tak samo równomierne i czyste. Materiały, z których wykonana jest wkładka oraz tusz są doskonałej jakości, co potwierdzają wieloletnie badania. Dlatego też odbicia wkładek Trodat są wyraźne w każdych warunkach: zarówno w klimacie polarnym jak i w tropikalnych lasach deszczowych.Wszystkie standardowe kolory tuszu Trodat gwarantują długoletnią trwałość odbicia.

CZYSTA WYMIANA

Nowe uchwyty umożliwiają wymianę wkładki bez dotykania poduszeczki nasączonej tuszem.

PRECYZYJNE WYKONANIE

Precyzyjne dozowanie tuszu z dokładnością co do dziesiątych części grama zapobiega jego przelaniu. Materiał, z którego wykonane są wkłady sprawia, że przez cały czas używania wkładki odbicia są czyste.

BEZPIECZEŃSTWO

Tusz stosowany we wkładkach wymiennych Trodat nie wysycha i jest nietoksyczny. 

Uzupełnianie tuszu

Jak napełnić pieczątkę tuszem?

Aby napełnić pieczątkę tuszem należy postąpić podobnie jak podczas wymiany płytki tekstowej. Po wyjęciu wkładki tuszującej z danego automatu należy położyć ją tekstem do góry, przygotować tusz i z uwagą wpuścić kilka kropel do wkładki tuszującej wzdłuż długości płytki, aby tusz równomiernie się rozprowadził. Następnie wystarczy umieścić ponownie wkład we wnętrzu pieczątki i wykonać próbne odbicie. Jeśli przesadziliśmy z ilością tuszu, należy wytrzeć jego nadmiar wilgotną szmatka.